آجیل

مقدار مصرف آجیل در بارداری

مقدار مصرف آجیل در بارداری

آجیل‌ها به دلیل داشتن مواد مغذی و پر انرژی همواره یکی از مهم ترین خوراکی‌هایی بودند که به افراد توصیه می‌شود تا خوردن آن‌ها را در برنامه روزانه خود قرار دهند. در همین راستا یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می‌شود این است که در شرایط خاصی نظیر بارداری آیا باز هم می‌توان آجیل مصرف کرد و مصرف آجیل چه مزایایی برای کودک دارد؟

همچنین ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که میزان مصرف مناسب آجیل در دوران بارداری چقدر است و خانم‌های باردار تا چه اندازه می‌توانند این ماده غذایی را مصرف کنند؟ به منظور پاسخ به این سوالات بسیار مهم در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به مصرف آجیل در دوران بارداری انداخته و در رابطه با آن توضیحات کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

تاثیر آجیل بر جنین در دوران بارداری

در بخش اول بهتر است تا نگاهی به تاثیر آجیل در دوران بارداری انداخته و در رابطه با آن صحبت کنیم. به منظور بررسی این مسئله باید گفت که بر اساس تحقیقات و بررسی‌های صورت گرفته ثابت شده که خوردن آجیل و مغزهای مختلف در اوایل دوران بارداری باعث می‌شود تا شاهد بهبود رشد عصبی و روانشناختی جنین باشیم.

بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که مادرانی که در دوران بارداری خود آجیل مصرف کنند، کودکانی با ضریب هوشی بالاتر، حافظه قوی تر و تمرکز بهتر به دنیا خواهند آورد و به نسبت کودکانی که مادران آن‌ها آجیل کمتری در دوران بارداری مصرف کنند، بچه هایشان از نظر هوشی قدرتمند تر خواهند شد.

به همین دلیل است که به شما پیشنهاد می‌دهیم تا حتما در دوران بارداری مصرف آجیل را در برنامه خود قرار داده و میزان مناسبی آجیل مصرف کنید.

میزان مناسب مصرف آجیل

متاسفانه یکی از مشکلاتی که ممکن است خانم‌ها در دوران بارداری با آن مواجه شوند، مصرف بیش از اندازه مواد غذایی گوناگون است. در واقع خانم‌ها به دلیل اطلاعات مختلفی که در رابطه با مزایای مواد غذایی گوناگون می‌شنود، اقدام به مصرف مواد غذایی در حجم‌های بسیار زیاد می‌کنند که این مسئله باعث می‌شود تا خانم‌ها با مشکلات گوناگونی مواجه شده و دوران بارداری پر چالشی داشته باشند. به همین دلیل اگر بخواهیم نگاهی به میزان مصرف معتدل آجیل در دوران بارداری بیاندازیم باید گفت که بهتر است تا مادران در سه ماه اول بارداری به طور متوسط ۷۴ گرم آجیل در هفته بخورند. متخصصین تغذیه پیشنهاد دادند که از بین آجیل‌ها به سراغ آجیل چهار مغز در رفته و در طول هفته به اندازه گفته شده آجیل مصرف کنید.

مطمئنا مصرف کم آجیل ممکن است تاثیر بسیار زیادی بر روی جنین شما نداشته باشد و همچنین مصرف بیش از اندازه آن می‌تواند شما را با چالش‌های گوناگونی مواجه کند. به همین دلیل لازم است تا به صورت معتدل آجیل مصرف کنید.

معایب مصرف بیش از اندازه آجیل

حال که در رابطه با مزایای مصرف آجیل و میزان استاندارد مصرف آن در دوران بارداری صحبت کردیم و در این رابطه توضیحاتی را به شما ارائه دادیم، بهتر است تا نگاهی به معایب مصرف بیش از اندازه آن نیز بیاندازیم. نکته بسیار مهمی که باید به آن دقت کنید این است که مصرف بیش از اندازه آجیل باعث به وجود آمدن جوش بر روی صورت مادران می‌شود و همین مسئله باعث می‌شود تا زیبایی پوست شما با مشکل مواجه شود.

به همین دلیل لازم است تا حتماً میزان مصرف آجیل خود در دوران بارداری را کنترل کرده و آن را در حد نرمال قرار دهید. همچنین مصرف بیش از اندازه آجیل به دلیل عدم تحرک مادران در دوران بارداری باعث می‌شود تا وزن آن‌ها به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده و حتی پس از زایمان نیز شرایط وزنی آن‌ها دستخوش تغییر شود. به همین دلیل لازم است تا حتماً تمرکز بسیار زیادی بر روی میزان مصرف آجیل در دوران بارداری داشته باشید تا در کناره بهره مند شدن از مزایای این ماده غذایی از معایبی که مصرف بیش از اندازه آن‌ها دارد نیز دوری کنید.

حرف آخر

در این مطلب به بررسی مزایای مصرف آجیل در دوران بارداری پرداخته و بیان کردیم که خانم‌های باردار با مصرف آجیل می‌توانند چگونه به رشد ذهنی فرزند خود کمک کنند. همچنین بیان کردیم که متوسط مصرف آجیل در طول هفته در دوران بارداری چقدر باشد و مصرف بیش از اندازه این ماده غذایی نیز چه معایبی برای خانم‌های باردار دارد. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا در دوران بارداری بتوانید به بهترین شکل ممکن از مزایای مصرف آجیل بهره مند شده و با مصرف این ماده غذایی کودک باهوش و قدرتمند از نظر ذهنی به دنیا بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *